طراحی وب چیست؟


طراحی وب اصطلاحی است که به طراحی و پیاده سازی صفحات اینترنتی اطلاق می شود.
تیم برنرز لی در اوت 1991 با راه اندازی یک وبسایت نام خود را به عنوان اولین طراح وب ثبت کرد.
در ابتدا سایت‌های اینترنتی با کدهای ساده زبان نشانه گذاری اچ تی ام ال نوشته می‌شدند. که برخی از این کدها شامل سرتیترها، پاراگراف بندی، ایجاد پیوند به آدرس‌های دیگر از طریق ابرپیوند، می باشد.

ابرپیوند در مقایسه با سایر روش‌ها، روشی نوین و متفاوتی بود که کاربر می توانست به راحتی در مرورگر برگه های لینک خورده را باز کنند.

با گذشت زمان و دستیابی به پیشرفتهای جدید زبان کد نویسی اچ تی ام ال انعطاف پذیرتر و پیچیده تر شد. ابزار جدول که برای نمایش داده ها بصورت نموداری بود، به غلط برای چیدمان پنهان صفحات وب مورد استفاده قرار گرفت. این روش پس از ایجاد برگه های آبشاری یا CSS به مرور منسوخ شد و از کدهای CSS که روش صحیح تری برای چیدمان صفحه ی وب است، استفاده گردید.

ساختار طراحی وب با فناوری های جدید همچون زبان های کد نویسی سمت سرور مثل asp، php ، jso ، و همچنین تکنولوژی یکپارچه سازی پایگاه داده دستخوش تغییرات و پیشرفت شده است.
امروزه طرحی سایت های واکنشگرا مورد پسند همگان واقع شده است چرا که در دستگاه های مختلف با ابعاد و وضوح مختلف صفحه ی نمایش، منطبق است. حتی کاربران با دستگاههای تلفن هوشمند با سایز کوچکتر می توانند به راحتی صفحه های وب سایت ها که بصورت واکنشگرا طراحی شده است را مشاهده کنند.

طراحی صفحه وب سایت واکنشگرا

شرکت فن آوری اطلاعات پرتو ضمن آشنایی و تسلط کامل به حیطه های مختلف طراحی و برنامه نویسی و همچنین تکیه بر دانش و تجربه چندین ساله و برخورداری از کادر مجرب و پرتوان در زمینه طراحی سایت اصهفان افتخار دارد در خدمت همشهریان و هم استانی های عزیز باشد.

بلاگسئو

طراحی سایت اصفهانطراحی واکنشگراطراحی وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *