همه چیز درباره طراحی وب سایت (بخش سوم)

در بخش قبلی مقاله در مورد روند تکامل طراحی سایت و همچنین پیشرفت تکنولوژی ها و استانداردهای طراحی سایت، مورد بررسی قرار گرفت.
اکنون در ادامه شما را با جزییات بیشتری در زمینه طراحی سایت آشنا می کنیم.

ابزارها و فن‌آوری‌های

طراحان وب ، بسته به بخشی از فرآیند تولید که در آن دخیل هستند، از انواع ابزارهای مختلف استفاده می‌کنند . این ابزارها در طول زمان توسط استاندارد و نرم‌افزار جدیدتر به روز می‌شوند اما اصول پایه آن‌ها یک‌سان باقی می‌ماند. طراحان وب هم از هر دو ویرایشگر گرافیکی برداری و نقشه بیتی برای ایجاد تصاویر منطبق با استاندارد وب استفاده می‌کنند یا از نمونه‌های اولیه طراحی استفاده می‌کنند. فن آوری هایی که برای ایجاد وب سایت ها استفاده می شود شامل استانداردهای W3C مانند HTML و CSS می باشد که کدها را میتوان بصورت دستی و یا توسط نرم افزار ویرایشگر مانند WYSIWYG تولید کرد.
سایر ابزارهایی که طراحان وب از آن استفاده می کنند عبارتند از: اعتبارسنج مارک آپ ها و سایر ابزارهای تست از نظر استفاده و قابلیت دسترسی، برای اطمینان از اینکه وبسایتهایشان با دستورالعملهای دسترسی وب مطابقت دارد.

مهارت‌ها و تکنیک‌های

مهارتها و تکنیک ها خود شامل موارد متعدد زیر می باشد.

طراحی بازاریابی و ارتباطات

طراحی بازاریابی و ارتباطات در یک وب سایت ممکن است مشخص کند که چه چیزی در بازار هدفش کار می کند. این می تواند یک گروه سنی یا رشته فرهنگی خاص باشد؛ در نتیجه طراح می تواند روند مخاطبانش را درک کند. طراحان ممکن است نوع وب سایتی که طراحی می کنند را نیز درک کنند، به این معنا که، به عنوان مثال، ملاحظات طراحی وب سایت B2B (تجارت – کسب و کار) ممکن است از یک وب سایت هدفمند مصرف کننده مانند وب سایت خرده فروشی یا سرگرمی ها بسیار متفاوت باشد. توجه دقیق ممکن است برای حصول اطمینان از این امر صورت گیرد که زیبایی شناسی یا طراحی کلی سایت با وضوح و دقت محتوای یا سهولت ناوبری وب، به ویژه در وب سایت B2B مرتبط نیست. طراحان همچنین ممکن است شهرت مالک و یا کسب‌وکار را در نظر بگیرند تا اطمینان حاصل کنند که آن‌ها به طور مطلوب نمایش داده می‌شوند.

طراحی تجربه کاربر و طراحی تعاملی

درک کاربر از محتوای یک وب سایت اغلب به درک کاربر از نحوه کار وب سایت بستگی دارد. این بخشی از طراحی تجربه کاربر است. تجربه کاربر مربوط به چیدمان طرح، دستورالعمل های واضح و برچسب گذاری در وب سایت است. اینکه چگونه یک کاربر درک می کند که چگونه می توانند با یک سایت ارتباط برقرار کنند نیز ممکن است به طراحی تعاملی سایت وابسته باشد. اگر کاربر سودمندی وب سایت را درک کند، بیشتر احتمال دارد که از آن استفاده کند. برای کاربران ماهر و کاربرانی که به خوبی با نحوه کار و استفاده از وب سایت آشنا هستند، با این حال ممکن است یک رابط وب سایت متمایز یا کم‌تر بصری یا کمتر کاربر پسند پیدا کند. با این حال، کاربران با تجربه کمتر، احتمال کمتری دارند که مزایای استفاده یا سودمندی یک سایت با رابط کاربر بصری کمتر را ببینند.
این روند طراحی یک تجربه کاربری همگانی و سهولت دسترسی به جای دادن تعداد زیادی از کاربران بدون در نظر گرفتن مهارت کاربر، را هدایت می کند. بسیاری از نکات طراحی تجربه کاربر و طراحی تعاملی، در طراحی واسط رابط کاربر در نظر گرفته می شود. توابع تعاملی پیشرفته اگر مهارت‌های زبان برنامه‌نویسی در سطح بالایی نباشد، ممکن است نیاز به پلاگین ها داشته باشد.

تصمیم گیری برای استفاده از رابط تعاملی که نیاز به پلاگین افزودنی دارد، یک تصمیم بسیار مهم در طراحی تجربه کاربر است. اگر پلاگین بصورت از پیش نصب شده با اکثر مرورگرها نباشد، تهدیدی که وجود دارد اینست که کاربر نه دانش لازم برای نصب پلاگین و نه شکیبایی برای نمایش و دسترسی به محتوا را نداشته باشد.
اگر این کار نیازمند مهارت‌های زبانی برنامه‌نویسی پیشرفته باشد، ممکن است باعث پرداخت هزینه و زمان برای کد نویسی شود که در قایسه با میزان افزایش عملکرد رابط تجربه کاربر، مقرون به صرفه نباشد. و هم چنین این تهدید وجود دارد که رابط تعاملی پیشرفته با مرورگرهای قدیمی‌تر و یا پیکربندی سخت‌افزار ناسازگار باشد.
انتشار یک تابع تعاملی که نحوه ی کار آن مورد اطمینان نیست به طور بالقوه برای تجربه کاربر به مراتب بدتر از این است که هیچ کاری صورت نگیرد.

چیدمان صفحه

بخشی از طراحی رابط کاربر تحت‌تاثیر کیفیت چیدمان صفحه قرار دارد. برای مثال، یک طراح ممکن است در نظر بگیرد که آیا چیدمان صفحه سایت باید در صفحات مختلف هنگام طراحی چیدمان ثابت بماند . پهنای پیکسل صفحه نیز برای همتراز کردن اشیا در طرح جانمایی ضروری است. محبوب‌ترین وب سایت‌ها با عرض ثابت به طور کلی دارای پهنای یک‌سان برای مطابقت با مجموع سه پارامتر اندازه ی مانیتور، وضوح صفحه ی نمایش و جدیدترین مرورگر، که دارای عمومیت بیشتری در بین کاربران هستند را دارد.

اکثر طراحی چیدمان صحفات در حال حاظر با تمرکز بر محوریت مرکز صفحه، به دلیل نگرانی از بهم ریختگی در صفحه های نمایش بزرگتر، انجام می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *